Něco málo o nás
 

 

V roce 2004, čirou náhodou přesně 20 let od rozpadu kapely, se v hlavách několika zakládajících členů zrodila myšlenka připomenout si zlaté bigbeatové časy a uspořádat vzpomínkový koncert.

Myšlenku se podařilo přetavit ve skutečnost a Pegas, téměř v původní sestavě, stanul ještě téhož roku na pódiu před zaplněným sálem Musikhallu U Mikšů ve Rtyni v Podkrkonoší.

Odezva pamětníků a příznivců kapely, kteří zanechali své mnohdy již dospělé děti doma bez dozoru, a vyrazili kývat svými prořídlými máničkami na známé hity, byla tak velká, že Pegas byl doslova donucen pokračovat ve své činnosti.

Postupem času se osazenstvo skupiny formovalo, až dosáhlo dnešní podoby, která je následující:


  •     Zpěv - David (Lába) Labík

  •     Klávesové nástroje - Míra Kábrt

  •     Sólová / doprovodná kytara - Luboš Kult

  •     Doprovodná / sólová kytara - Radim Urban

  •     Basová kytara - Michal Vlček

  •     Bicí nástroje - Vašek Kult
     

 

Protože příjmení Kult v naší kapele dominuje,

můžeme si klidně říkat "Kultovní kapela"  :-))

 

Koncem roku 2013 se kapela rozrostla o dalšího člena, kterým se stal náš dlouholetý kamarád a spoluhráč z projektu Joe Satriani Revival, virtuózní sólový kytarista Sergej Kuryanov.
Na projektu Joe Satriani Revival se v období let 2001 - 2007 společně se Seržem podílela většina nynějších hráčů kapely a tak po založení americké formace CHICKEN FOOT, kde Joe Satriani hraje kytaru jsme opět oprášili některé Satrianiho pecky a udělali také pár věcí od Chicken Foot.